ראשי אודותנו ליווי עסקי אימון עסקי ליווי שיווקי  שיווק אוטומטי עמוד נחיתה והפצה לקוחות מאמרים צור קשר
 
מאמרים  

קידום אתרים – עוקפים את המתחרים ומגיעים לעמוד הראשון בגוגל 

כוחם של המאמרים להבאת תנועה לאתר

מה הופך מנהל בינוני למנהל מצליח ?

כיצד תדע מה בדיוק רוצים לקוחותיך ?

 

מה הופך מנהל בינוני למנהל מצליח ?
לעיתים אני מוצאת אי בהירות לגבי המושג מנהל ו/או ניהול. במאמר זה אני אבחן ואחדד את תפקידו של מנהל עסק , כמו גם את המושג "ניהול", וזאת על מנת לספק לך כלים אשר יסייעו לך לנהל את עסקך טוב יותר. הינה הגדרה מדהימה שמצא חוקר אמריקאי בשם ל. רון האברד –מנהל על פי הגדרתו, הוא אדם אשר משיג ביצוע של חובות, מערכת צעדים ופעולות בארגון, כדי לקדם את היעדים והמטרות של הארגון.
כדי להשיג את שאיפות הארגון,  אזי מנהל טוב הוא כזה אשר אכן מבצע את עבודתו כמנהל. מנהל שלא מצליח להניע עובדים לעבר השגת התכנית שהותוותה, לא ממש מבצע את המוטל עליו כמנהל.
מה הם אם כן תפקידי המנהל והתכונות שהופכות אותו למנהל מצליח?
המנהל צריך להיות מסוגל לבצע כל עבודה בארגון, טוב יותר מאשר איש הסגל המבצע אותה. המנהל יהיה יעיל, משום שהוא ידע מה התפקידים הללו עושים, לכן למנהל צריך להיות ידע על הארגון.
תכונה אחרת של מנהל היא יכולתו להסתדר עם האנשים ולעזור להם להבין את חובותיהם, את הסיבות, את ההסברים של תפקידיהם, את הקשר שלהם לתפקידים אחרים ואת קווי התקשורת שמקשרים ביניהם. מנהל טוב חייב להיות מלא הבנה, תבונה, נכונות לעזור, תעוזה והמון חמלה. תכונה אחרת היא יכולתו להביא לכך שמשהו יבוצע דרך אדם אחר.
התכונות הללו הן החשובות ביותר, ואחריהן בא הצד השני של פעילויות המנהל, אשר מורכבות מתכנון, התארגנות וקידום, וכן קביעת מדיניות ארגונית והציות לה. הנתון היציב לכל מנהל הוא לדאוג שאנשים יבצעו את העבודה ועל העובד יהיה לבצע את העבודה. מנהל אשר לוקח על עצמו את העבודה של אחרים, ועושה כל דבר שנקרה בדרכו יהא מעוצבן, מדוכדך, ובהתאמה - ההכנסה תרד, המורל ייעכר ותהיה תחלופה רבה של עובדים.
למנהל אם כן יש רק 2 תפקידים :
 1.
להתוות מדיניות, לתכנן ולקדם.
2.
 לדאוג שאנשים יבצעו את העבודה המוטלת עליהם.
בסופו של דבר העבודה אינה תלויה במנהל, היא תלויה בפיקוח. פיקוח פירושו לתת לעובדים את האחריות ואת המשאבים הנחוצים לביצוע עבודתם. פיקוח אינו ביצוע העבודה שעליה מפקחים.

כלים לייעוץ ארגוני ניהולי - איך לגרום לעובדים לבצע את המוטל עליהם , ולהפוך למנהל מצליח ?
בעת התעסקות עם אנשים להלן הגורמים השולטים :
 1.
אנשים נכונים לעשות כמיטב יכולתם עד אשר ילחיצו אותם לגבי כך.
2.
 רק מגע אישי ישיג הבנה.
3.
 ביקורת או כעס יתוקנו על ידי מגע אישי ותקשורת נכונה .
4.
 כמנהל עליך לשמוע את כל הסיפור. לאדם המבצע את תפקידו יש יותר נתונים תקפים מאשר למנהל. יש להקשיב ולשאול הרבה שאלות לפני שמתעצבנים.
5.
 הנכונות לעבוד היא הנכס היחיד שיש למנהל, שמור עליה. אם אתה רואה עובד שהוא מלא נכונות לעבוד, עודד אותו ושמור עליו.


ייעוץ ארגוני למנהל ? כלים להצלחה בניהול
כל מנהל חייב לפעול לפי תכנית המגדירה שאיפות, מטרות, מדיניות, תכניות, מערכת צעדים, פרויקטים, הוראות, מצבים אידיאליים ומוצרים סופיים בעלי ערך. מדיניות ויעדים ברורים יתארו את סוגי המטרות שיש להשיג, וכיצד צוות העובדים והמנהלים צריכים להשתמש בהם כדי להצליח להביא משהו לידי ביצוע.
תכנית אסטרטגית הינה ההצהרה של התכניות המכוונות לשם השגת מטרה נרחבת, ובהגדרתה טבוע הרעיון של שימוש נבון במשאבים או בתמרונים כדי להתגבר על המכשולים הקיימים על מנת להשיג את המטרה. מערכת צעדים תהא סדרה של צעדים ברצף כדי להוציא לפועל תכנית, והיא מורכבת מכל סוגי היעדים אשר מתואמים ומבוצעים בזמן.
 

לכתבה הבאה

 

אלופים בעסקים

 

עמוד נחיתה והפצה

 

המערכת שעושה לך אלפי ש"ח בחודש
גם שאתה ישן

 

ליווי עסקי

 

מאגר הטבות

 

 

 

 

למידע נוסף לחץ כאן

  למידע נוסף לחץ כאן   למידע נוסף לחץ כאן   למידע נוסף לחץ כאן   לקבלת הטבות לחץ כאן
                 

לעסקים שרוצים ויכולים הרבה יותר לחץ כאן